Objednávky vytvořené od 17.3. do 25.3 budou z technických důvodů odeslány 27.3.2023. 

Jak velký kufr na školu v přírodě / tábor?

Stále nemáte představu, jak velký kufr pořídit dětem na školu v přírodě či tábor? Pomůžeme vám se rozhodnout. Zabalili jsme zkušebně děti na školu v přírodě a vyfotili v několika různých kufrech.

Rada zkušené maminky

Zkuste zabalit orientačně předem. Dejte všechny věci dle seznamu na jednu hromadu, včetně náhradních bot, které zabírají nejvíce místa. Zkuste vše zabalit do zavazadla, které máte doma. Zjistíte, zda-li potřebujete větší/menší. A nezapomeňte, zabalený kufr by měl mít uvnitř trochu volného místa, případně expandér, kvůli nabobtnání věcí na konci pobytu.

velikost kufru okolo 40 l

Zabalili jsme LEGO kufr urban 40l. Balili jsme dětským stylem - žádné úhledné skládání, bez využívaní každého volného místa, vycpávání mezer menšími předměty. Vše dle seznamu pro školu v přírodě pro třetí třídu se vešlo akorát, včetně pár věcí navíc a plyšáka. Ale nic víc se do něj nevejde. Kufr byl úplně plný, bez doporučeného volného místa. Vhodný pro všechny, kteří plánují minimalistické balení. Děti to určitě ocení, když nebudou muset manipulovat s velikým zavazadlem.

Kufr velikosti M

Kufry velikosti M se většinou označují kufry střední velikosti. Jsou větší než palubní kufry a menší než ty největší. Mívají cca 60-80 litrů, jsou ideální také na 14 denní tábor. U těchto kufrů pozor - čím větší, tím těžší a horší manipulace. V naší nabídce najdete pouze větší kufry M vybrané s ohledem na jejich váhu. 

Dle seznamu jsme zabalili věci do textilního kufru 74 l a také Skořepinového Joummabags 68 l. Musím říci, že se do nich vešlo vše, včetně holínek a náhradních bot a zároveň tam byla ještě vůle. Dítěti mladšího školního věku bych vybrala textilní a to z důvodu jedné velké "vany", díky které kufr může zároveň sloužit jako skříň - lepší manipulace při otevírání a hledání věcí. Skořepinový byl také v pořádku, jen by jsme ho doporučili dětem staršího školního věku.

Textilní kufr 74 l

Skořepinový Joummabags 68 l

 

Menší kufr + cestovní taška

Třetí možnost zavazadla pro menší děti na týden je také vybrat kufr ve velikosti 34 - 40 l. Tyto kufry velikostně dětem do 10 let pro manipulaci vyhovují nejvíce. Velikost je univerzální a určitě ho ještě využijí. Jak už jsme zde zmiňovali, že náhradní obuv a holínky zabírají nejvíce místa, a tak k těmto kufrům lze zvolit doplňkové zavazadlo - menší cestovní taška. Do cestovní tašky zabalíte zmíněnou obuv a další "špinavé" věci. Cestovní taška se dá hezky zaháknout za madlo kufru a vézt se na něm.

Ne všechny děti jsou schopny si uhlídat více zavazadel než 1+batoh. Při kombinaci kufru s cestovní taškou doporučujeme tašku ke kufru připevnit, označit visačkou nebo do ní přibalit sladkosti, které si děti rády uhlídají.

Přečtěte si také: Balíme na školu v přírodě či tábor - rady a tipy zkušené maminky Veroniky - ZDE

Pokud jste se ještě nerozhodli jaký kufr vybrat, kontaktujte nás. Velice rádi poradíme. 

Už jste se rozhodli jakou velikost? Vyberte si: