Pura® láhve - časté otázky

Pura® Termo a Pura® Nerezové láhve jste si velmi oblíbili. Mají mnoho výhod, které najdete v popiscích jednotlivých láhví. Ale přesto se nás na některé další otázky ptáte před i po nákupu. Pokud právě hledáte radu ohledně PURA láhve, třeba zde naleznete odpověď.

❔ Pasují všechny doplňky k mé láhvi?

Všechny láhve Pura® Termo i Pura® Nerezové mají stejný průměr hrdla, a tak všechny doplňky od saviček až po sportovní uzávěry pasují ke všem láhvím a tak jedna láhev poslouží od miminka po dospělost.

❗️ Existuje výjimka: silikonový chránič na dno láhve a silikonový návlek pasuje pouze na láhve s objemem: 150 ml, 260 ml a 325 ml. Tyto láhve mají tělo užší. Na láhve od 475 ml a větší chránič dna a návlek NEkupujte!

❔ Jaký je rozdíl mezi nerezovou a termo láhvi PURA?

Termo láhev Pura®: největší předností je termoizolace. Nápoj v ní vydrží teplý několik hodin. Láhev je dvouplášťová, je lehce těžší než nerezová láhev. 

Nerezová láhev Pura®: je láhev na pití vyrobená z antibakteriální nerezové oceli #304 (18/8), nemá termoizolační schopnosti. Tím, že láhev není dvouplášťová, je lehčí než termoláhev.

 

❔ Koupil/a jsem si Láhev Pura a neudrží nápoj teplý.

1.Zkontrolujte vaši láhev Pura®, zda-li má na těle nápis INSULATED. Pokud na vaší láhvi tento nápis chybí, pravděpodobně jste objednali láhev nerezovou. Termoizolační vlastnosti mají pouze láhve s označením v názvu TERMO.

2. Pokud je vaše láhev Termo a má na sobě nápis INSULATED a přesto neudrží teplotu, mohli jste udělat chybu a láhev špatně uzavřít, nebo jste výjimečně narazili na vadný kus, či uzávěr. V tomto případě doporučujeme, než budete láhev reklamovat ještě jednou doma vyzkoušet. Nalejte do láhve teplou vodu, zkontrolujte uzávěr, pokud máte jiný uzávěr, můžete vyzkoušet také. Pokud i po té voda po 2 hodinách vychladne, láhev reklamujte.

 

❔ Jak zvýšit termoizolační vlastnosti? Potřebuji aby nápoj vydržel teplý déle než 6 hodin.

Kvůli silikonovému uzávěru mají láhve časově omezenou schopnost udržení teploty obsahu. Pokud chcete udržet teplotu nápoje ještě déle, použijte Silikonový těsnící disk Pura®. (Prodává se samostatně.)

❔ Je PURA® Láhev vhodná do myčky?

✅ Nerezové láhve Pura® lze mýt v myčce.

❌ Termo láhve Pura® se nedoporučují mýt v myčce pro zachování termo-izolačních vlastností.

Proč se nedoporučuje nalévat do láhve vařící nápoje?

Pura® láhev je určena pro všechny věkové skupiny vč. miminek. Z láhve se rovnou pije, a proto v žádném případě nedoporučujeme do láhve nalévat příliš horké nápoje, aby nedošlo k opaření. Teplota nápoje by měla být tak akorát ke konzumaci nebo lehce teplejší v případě že víte, že bude dítě pít až za pár hodin. U miminek nejdříve vyzkoušejte teplotu tekutiny na předloktí.

Nerezové Pura® láhve nejsou termoláhve, nalití horké vody může láhev zahřát na vysokou teplotu!

Pro udržení teploty převařené vody doporučujeme spíše klasickou termosku. Pokud přece jenom chcete do láhve nalévat horký nápoj z jiných důvodů, berte ohled na silikonové části láhve a nechte ji vychladnout alespoň na 80°C. 

❔ CHCI pro dítě objednat PURA® láhev s pítkem/savičkou, ale nemáte v barvě, která se mi líbí. 

Pokud není láhev v nabídce, nevadí. Tato láhev má mnoho možností. Podívejte se, zda-li ve vaší barvě máme láhev s brčkem a k ní jen přikoupíte vhodné pítko. Toho, že jste museli přikoupit doplněk navíc litovat nemusíte. Dítě vám za chvíli odroste a brčko, jako by jste našli. Můžete se také podívat do doplňků a přikoupit silikonový návlek v barvě, která se vám líbí.

 

 

Tip na závěr: Pokud kupujete svou první Pura® láhev, doporučujeme rovnou přikoupit pár doplňků. Ano, nyní je nepotřebujete, ale dítě vám brzy vyroste z pítka, či brčka. Navíc, silikonové části děti rychleji opotřebovávají okusováním.

Doporučujeme dokoupit: k savičce pítko / k pítku brčko / k brčku sportovní uzávěr s brčkem či rovnou sportovní uzávěr / ke sportovnímu uzávěru ještě jeden a v jiné barvě, ať je láhev proměnlivější. Odpadne vám další nakupování doplňků a s tím spojené poštovné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení