O nás

„Když cesta je cíl“

Na začátku naší cesty jsme byli typická rodina. Monika, Tomáš a 2 malí draci, kteří milují cestování. Trávili jsme dlouhé hodiny v autě a neustále se snažili vymýšlet, co by ty naše děti mohlo zabavit. Však to znáte jistě sami: „Mamí, pití! Mamí čůrat! Mamí já se nudím.“ Díky tomu se z cesty stala nepříjemná komplikace, na kterou jsme se netěšili už týden před odjezdem. „To zas bude…“

Zkusili jsme to vzít z opačného konce. Užít si každou minutu, kterou strávíme na cestách. Vytvořit příjemnou cestovní náladu a vyzdvihnout pozitiva. Protože: když jsou spokojené děti, jsou spokojení i rodiče. Začali jsme hledat, čím je zabavit. Od nákupů super vychytávek až po úplné zbytečnosti, které skončily nevyužité a jen zabírají místo doma. Stále častěji jsme naráželi na to, že když se chcete na cestu připravit, musíte hodně pátrat. Nehledě na to, že vše potřebné nenakoupíte na jednom místě.

„I cesta může být zábavná“

Na podzim roku 2016 jsme založili e-shop, který je místem, kde se nejen připravíte na svou cestu, ale budete si ji i užívat. Místem, kde najdete vše pod jednou střechou, a to, co si pořídíte, bude otestované z našich vlastních cest.  Proto se snažíme vybírat produkty, které jsou:

  • kvalitní (vydrží několik let dětského zacházení),
  • praktické (nezabírají zbytečné místo v kufru),
  • zábavné,
  • bezpečné.

Každý rok zařazujeme nové, neokoukané produkty, které pečlivě vybíráme, aby splňovaly naše nemalé požadavky na kvalitu. Stejně tak je sami testujeme. A protože děti rostou, rozrůstá se náš e-shop o doplňky, které využijí i větší děti.

Minicestovatel pomáhá, kde může

Každý rok se poohlížíme po projektu, kterému bychom mohli pomoci. Protože ne všichni máme to štěstí být zdraví, mít střechu nad hlavou apod. Finančně jsme podpořili např. nábytkovou banku v Liberci, která pomáhá především maminkám, které se ocitnou s dětmi na ulici, nebo jsme poskytli finanční dar oblasti na jižní Moravě zasažené tornádem. A zdaleka ještě nekončíme.